Stavíte nový dům?

ÚvodTepelné čerpadloStavíte nový dům

Tepelná čerpadla v nových domech


Instalace tepelného čerpadla do nově stavěného domu je nejjednodušší a také nejlevnější. Díky tomu, je dnes v České republice tepelným čerpadlem vybaveno 15 až 20 % nově stavěných rodinných domů. Na co si dát při plánování nového domu s tepelným čerpadlem pozor?

  • Rozhodněte se pro tepelné čerpadlo co nejdříve, abyste neplatili některé věci zbytečně dvakrát (například projekt topení)
  • Důvěřujte tepelnému čerpadlu. Není nutné se jistit plynovou přípojkou, nebo kamny na dřevo pro případ „že by to nefungovalo“.
  • Nekombinujte tepelné čerpadlo se solárními kolektory, nevyplatí se to.
  • Nepropojujte krb, nebo kamna na dřevo s topným systémem. Správné propojení krbu s teplovodní vložkou a tepelného čerpadla je drahé a málokdo v něm bude topit tak často, aby se to vyplatilo. Krb s vložkou nemá smysl pořizovat ani jako záložní řešení, protože když nejde elektřina, teplovodní krbovou vložkou se topit nedá!
  • Vyberte si podlahové vytápění pro celý dům. Zásadním způsobem snížíte spotřebu elektřiny tepelného čerpadla a je to velmi komfortní. Více než 55 % majitelů tepelných čerpadel IVT má v domě pouze podlahové topení a jsou s ním velmi spokojeni.

608 887 189

info@green-technology.cz